Udostępnij

Gdzie zrobić tatuaż? Które miejsca na ciele się nadają?

Niezależnie od tego, czy czeka Cię pierwsza wizyta w salonie tatuażu czy masz już inne tatuaże, warto sprawdzić, które miejsca ciała są najlepszym wyborem. Szczególne znaczenie ma tu ból, choć jest to zależne od indywidualnych predyspozycji. Upewnij się też, że niektóre części ciała dużo łatwiej jest ukryć pod ubraniem, co ma znaczenie zwłaszcza podczas oficjalnych sytuacji. Przedstawiamy listę najlepszych miejsc na zrobienie tatuażu i wskazówki, czym kierować się podczas wyboru lokalizacji.

Czym się kierować w wyborze miejsca tatuażu?

Zanim zdecydujesz się na konkretne miejsce, upewnij się, że to dobry wybór. Czasem zapominamy, że tatuaż pozostaje z nami na całe życie, a nie jest tylko ozdobą na parę lat. Nie tylko wzór ma tu znaczenie. Zastanów się, czy w razie czego będziesz mógł ukryć tatuaż w danym miejscu pod na przykład długim rękawem czy długą nogawką.

Pamiętaj, że tatuowanie może wiązać się z odczuwaniem subtelnego lub poważnego bólu. Niektóre miejsca są bardziej bolesne, a ewentualne wątpliwości na pewno rozwieje Twój tatuator. Część technik w połączeniu z lokalizacją taką jak żebra może być bardzo uciążliwa, zwłaszcza na pierwszy tatuaż. Jeśli czeka Cię pierwsza wizyta w tattoo studio, lepiej wybierz lokalizację z listy tych najmniej bolesnych. Próg bólu każdego z nas jest inny i trudno jednoznacznie przewidzieć, jak zareaguje Twoje ciało. Czasem może trudny do wytrzymania, a czasem poczujesz tylko lekkie mrowienie.

Wybór miejsca do tatuowania wiąże się jednoznacznie z tym, jaki wzór chcesz sobie zrobić. Na niektóre najlepsze są nadgarstki i wnętrze łokci, inne dużo lepiej sprawdzą się na klatce piersiowej, na pewne tatuaże najlepiej nadają się wnętrza ud. Znaczenie ma zarówno rozmiar, jak i kształt i koncepcja.

Zanim więc zdecydujesz się na tatuaż w danym miejscu, zwizualizuj sobie, jak będzie się prezentował i czy Ci się spodoba. Jak możesz to zrobić? Wydrukuj i wytnij wzór, a następnie nałóż go na skórę. Dzięki temu określisz, czy będziesz czuć się dobrze z tatuażem w danym miejscu. Doradzi Ci w tej kwestii także tatuator – pracownicy studia tattoo mają świetny zmysł estetyczny i wiedzą, jak wkomponować tatuaż w daną lokalizację, by efekt był zjawiskowy. Przed wykonywaniem tatuaży zawsze nanoszą kalki, które pozwalają określić, jak będzie wyglądać wzór i jak skomponuje się z daną częścią ciała. Jeśli Ci się nie spodoba, możesz zmienić lokalizację.

Gdzie można zrobić sobie tatuaż?

Wzór możesz umieścić w różnych miejscach w zależności od własnych preferencji. W dużym uproszczeniu można wytatuować dowolną część ciała.

  • ręce – dłonie, nadgarstki, przedramiona, ramiona
  • nogi – pośladki, wnętrze i zewnętrzna strona ud, łydki, stopy
  • tułów – klatka piersiowa, plecy, brzuch. Uwaga – w okolicach żeber i kręgosłupa ból może być trudny do wytrzymania podczas wykonywania pierwszego tatuażu.
  • głowa i szyja – kark, szyja, skóra twarzy, skóra głowy, wewnętrzna strona ust. Nie zaleca się tatuowania oczu – może poskutkować utratą wzroku i niewielu tatuatorów się na to zgadza.

Pamiętaj, że dziaranie w niektórych miejscach może być bardziej bolesne. Zasięgnij rady studia tattoo i upewnij się, że w wybranej przez Ciebie lokalizacji nieprzyjemne objawy nie przekroczą Twojej granicy.

Które miejsce na ciele jest dobre na pierwszy tatuaż?

Na taki tatuaż warto wybrać miejsce, w którym dziaranie nie jest zbyt bolesne. Co do zasady lokalizacje, w których znajduje się więcej tkanki tłuszczowej i mięśni są lepszym wyborem niż te, w których kość znajduje się blisko skóry. Z tego powodu dużo mniej przyjemne jest tatuowanie żeber niż na przykład przedramion. Niektóre lokalizacje są też mocno unerwione, dlatego wewnętrzna strona ud także nie jest najlepszym wyborem na pierwszą dziarę. Jeśli jednak naprawdę chcesz pokryć takie miejsce tatuażem, możesz się na to zdecydować. Sesja nie powinna trwać dłużej niż kilka godzin, możesz prosić tatuatora o przerwy co pozwoli znacznie zmniejszyć ból.

Jak dbać o tatuaż?

By tatuaż dłużej zachował swoje piękno, musisz zadbać o właściwą pielęgnację. Skóra w wytatuowanym miejscu jest bardziej wrażliwa, może być też przesuszona. Z tego powodu tak ważne jest zwrócenie uwagi na codzienną troskę o ten obszar. Najważniejsze jest nawilżanie i natłuszczanie. W pierwszych dniach należy myć wytatuowane miejsce na ciele co 2-3 godziny, a następnie smarować kremem lub masłem.

Po wygojeniu wystarczy robić to po każdej kąpieli, a optymalnie dwa razy dziennie. Ponadto musisz pamiętać o kremie z filtrem. Ekspozycja na promieniowanie UV i nadmierne ciepło może spowodować blaknięcie tatuażu – cząsteczki tuszu zaczynają migrować, przez co wzór traci na swojej wartości. Jak to wygląda? Czarny tusz staje się lekko granatowy lub zielony, co często możemy zobaczyć na ulicach.

Zanim kupisz konkretny kosmetyk, sprawdź, czy nie wywoła u Ciebie reakcji alergicznej. W naszej ofercie znajdziesz naturalne, przetestowane środki do pielęgnacji zarówno w pierwszych dniach, jak i wtedy, gdy tatuaż jest już wygojony i wymaga mniejszej troski.

Neba – polskie naturalne kosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Niezależnie od tego, które miejsce na ciele chcesz wytatuować, zadbaj o właściwą pielęgnację. Każda lokalizacja będzie potrzebować Twojej troski. Przygotowaliśmy wyjątkowe kosmetyki o naturalnych, wegańskich składach, które pomogą Ci zarówno w okresie gojenia, jak i po jego zakończeniu. Nasze mydło w piance, krem i masło to gwarancja długoletniego efektownego tatuażu. Sprawdź nasz sklep internetowy i dowiedz się więcej!


Udostępnij