Udostępnij

Czym smarować tatuaż, by zachował swoje piękno?

Czym smarować tatuaż po wygojeniu? Jaka maść na tatuaż będzie odpowiednia? To ważne pytania, ponieważ proces pielęgnacji skóry po wykonaniu tatuażu ma kluczowe znaczenie w tym, jak tatuaż będzie się prezentował przez kolejne lata. Z pewnością tatuażysta poinformuje Cię o tym, co musisz zrobić, żeby przyspieszyć proces gojenia skóry oraz czego unikać, aby nie doprowadzić do jej nadkażenia.

Jak dbać o tatuaż na początku?

Na samym początku tatuaż należy traktować jak otwartą ranę. Skóra wokół niego może być mocno zaczerwieniona oraz wypukła. Miejsce po wykonaniu tatuażu należy przemyć antybakteryjnym mydłem, a następnie owinąć folią, co ma na celu zabezpieczenie skóry przed przedostaniem się bakterii.

Po mniej więcej po 4 godzinach, kiedy wrócisz do domu po wykonaniu tatuażu, przemyj delikatnie skórę letnią wodą i przetrzyj papierowym ręcznikiem – pod żadnym pozorem nie używaj do tego szorstkich ręczników. Następnie nałóż na tatuaż cienką warstwę kremu i ponownie zawiń w oddychającą folię. Nie pozostawiaj tego samego opatrunku na dłużej niż 3 godziny. Staraj się zachować te zasady pielęgnacji przez minimum 3 dni do momentu, kiedy obrzęk nie zacznie stopniowo ustępować. Powstrzymaj się też od długich kąpieli, weź zamiast tego prysznic. Zwykle proces gojenia tatuażu trwa 2-3 tygodnie, ale może się zdarzyć, że potrwa on nawet 5-6 tygodni. Jest to kwestia indywidualna, na którą musisz się przygotować.

Czemu tatuaż blednie?

W prawidłowej pielęgnacji tatuażu bardzo ważnym punktem jest unikanie wizyt w solarium, a także nie wystawianie go na działanie promieni słonecznych. Dlaczego jest to takie istotne? Ponieważ pod wpływem ciepła mikrocząsteczki tuszu zaczynają ulegać rozpadowi, a co za tym idzie, przemieszczają się w Twojej skórze. Skutkiem działania ciepła na tatuaż może być właśnie utrata przez niego wyrazistości oraz koloru. Przesuszony tatuaż wygląda źle, tusz blednie.

Swój wyrazisty kolor mogą także tracić tatuaże wykonane w tych miejscach na ciele, które są szczególnie narażone na ścieranie. Chodzi tutaj między innymi o nadgarstki, stopy, tatuaże wykonane pomiędzy udami.

Jak dbać i pielęgnować tatuaż, żeby nie wyblakł?

Już wspomnieliśmy Ci o tym, że pod wpływem ciepła oraz działania promieni słonecznych Twój tatuaż może zacząć blednąć. Jeżeli chcesz, żeby zachował on odpowiedni kolor, był świeży, wyrazisty i w takim stanie jak wtedy, go po raz pierwszy go zobaczyłeś – to musisz o niego szczególnie dbać i unikać przez kilka tygodni słońca. W zasadzie za każdym razem, nawet po tym okresie rekonwalescencji , kiedy pojawisz się na słońcu posmaruj tatuaż kremem z wysokim filtrem, najlepiej jeżeli będzie to przynajmniej 50 SPF.

Czym i ile razy dziennie smarować tatuaż po 2 tygodniach?

Zazwyczaj okres ok. 2 tygodni po Twojej wizycie w salonie tattoo, to ostatni etap gojenia Twojej skóry, który może potrwać nawet do 30 dnia. Od tego momentu tatuaż znajdujący się na skórze może przybrać bardziej delikatną formę niż na początku. To zupełnie normalna reakcja Twojej skóry, która tworzy specjalną barierę ochronną przed światłem. To także moment na odstawienie maści, które do tej pory służyły Ci do odpowiedniej higieny tatuażu.

Na tym etapie pielęgnacji dalej musisz zwracać szczególną uwagę na  kosmetyki do pielęgnacji tatuażu. ponieważ Twój naskórek dalej jest delikatny, a skóra może się łuszczyć. Jeżeli szukasz dobrego produktu pielęgnacyjnego to zastosuj nasze specjalne, naturalne masło do pielęgnacji tatuażu.

Jaki krem wybrać do pielęgnacji tatuażu na co dzień?

Obecnie na rynku możesz znaleźć bardzo dużo produktów służących do pielęgnacji dziary. Często oferta jest tak duża, że ciężko zdecydować się na jeden konkretny produkt. Czy istnieją zatem wskazówki, którymi trzeba się kierować, aby podjąć najlepszą decyzję? Tak! Kosmetyki przeznaczone do tatuażu powinny zawierać naturalny skład, który będzie bezpieczny dla skóry. Zwróć uwagę czy wybrany przez Ciebie kosmetyk posiada właściwości przeciwzapalne oraz jest bogaty w witaminy A,B,C,D.

Polecamy do pielęgnacji tatuażu nasz krem marki Neba, który doskonale rozprowadza się po skórze, ma przyjemny zapach oraz delikatną konsystencję i co ważne nie pozostawia na ubraniach tłustych śladów, które ciężko później usunąć. Czym charakteryzuje się zatem krem do tatuażu Neby? W skład tego kosmetyku, wchodzi wiele substancji aktywnych , które przyspieszają proces gojenia naskórka i sprawiają, że tatuaż wygląda cały czas bardzo dobrze. W produkcie znajdziesz: panthenol, witaminę E, ceramidy, olej z ogórecznika, olej z konopii, masło shea, wyciąg z aloesu.

Podsumowanie

Każdy preparat do ochrony tatuażu powinien być indywidualnie dopasowany do rodzaju skóry oraz karnacji. Tylko kosmetyki na bazie naturalnych składników minimalizują ryzyko powstawania odczynów alergicznych. Postaw na sprawdzone produkty do higieny swojego tattoo i stosuj kosmetyki marki Neba!


Udostępnij