Tatuaż – kolorowy, czy czarny?

tatuaz-kolorowy-czy-czarny-porownanie-wlasciwosci-tatuazu

Udostępnij

Rozwój branży tattoo przynosi coraz więcej ciekawych technik, materiałów i narzędzi. Wraz z nimi powstają nowe style wcześniej niedostępne, albo słabo rozwinięte. Jednym z pozytywnych aspektów jest rozwój kolorowego tatuażu, który w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność. Nie znaczy to jednak, że czarnych tatuaży już nikt nie robi, wręcz odwrotne, jedno napędza drugie. Tatuaże, które wcześniej charakteryzował tylko i wyłącznie styl monochromatyczny, zyskały nowe życie dzięki kolorom, a nowe style kolorowych tatuaży przynoszą świeże pomysły. Sprawdźmy dziś czym się różnią i jakie możliwości niosą te dwa style.

Różnice między tuszem czarnym, a kolorowym

Kolor i jego właściwości będą mieć znaczący wpływ na styl tatuażu. Czarny tusz jest bardziej wyrazisty, trudniej się rozkłada i wchłania. Zaletą tatuaży robionych czarną kreską jest także ich uniwersalność, jeżeli myślelibyśmy o ich zmianie w przyszłości. Tusze kolorowe dają za to więcej możliwości do wyrażenia siebie. Wzór, styl, kontrast. Płacimy za to wytrzymałością kolorowego tuszu, ponieważ ten szybciej blednie i wymaga częstszych poprawek.

Czarny kolor tuszu tatuażu – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Częstym wyborem na monochromatyczną dziarę są geometryczne wzory, tribal style lub minimalistyczne grafiki, zazwyczaj eleganckie, klasyczne i proste projekty. Nie znaczy to jednak, że nie mogą to być też projekty z rozmachem. Całe plecy, które przykrywają czarne tatuaże w skomplikowanych wzorach to nie pierwszyzna, a dzięki rozwojowi branży i zdolności tatuatorów nowe dzieła nie przestają nas zaskakiwać.

Tatuaże kolorowe – hit czy kit?

Nikt kto widział kolorowe arcydzieła wychodzące spod rąk artystów parających się kolorowym tatuażem nie nazwie ich kitem czy kiczem. Prawda, zdarzają się wypadki przy pracy, z których śmieje się cały Internet, ale kolorowe tatuaże to ocean nowych możliwości i zabaw z technikami. Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że nie na każdym typie skóry będą wyglądać równie pięknie i część kolorów może nie być tak wyraźna jak byśmy sobie wymarzyli. Wciąż jednak to nam ma się podobać nasz kolorowy tatuaż.

Zabawa głębią, gruba kreska, mieszanie kolorów, kontrast czy tatuaż czarno biały, a także intensywne barwy w różnych stylach. To wszystko dopasowane do dowolnego rodzaju stylizacji, a często także osobowości. Czego chcieć więcej?

Czy tatuowanie kolorowym tuszem boli bardziej?

To pytanie spędzą sen z powiek wszystkim, którzy marzą o kolorowym tatuażu. Odpowiedź jest prosta. Nie. Kolorowe tatuaże nie bolą bardziej. Kolor tuszu nie ma wpływu na ból. Jedyne, co się zmienia i co jest brane za prawdopodobną przyczynę tej plotki to to, że kolorowe tatuaże wymagają więcej pracy. Wpierw wykonuje się kontury czarnym tuszem, a dopiero wtedy koloruje i wypełnia przestrzenie. Stąd skóra jest mocniej podrażniona i może wydawać się że kolorowanie jest bardziej bolesne.

Czy możliwe jest zakrycie tatuażu czarnego tatuażem kolorowym?

Wszystko zależy co rozumiemy przez cover-up takiego tatuażu. Tatuaże czarne są niemożliwe do przykrycia innym barwnikiem, wprawny tatuator może je jednak przerobić i wkomponować w nowe dzieło, tak aby tatuaż wyglądał naturalnie. Kolor czarny jest jednak niemożliwy do pokrycia kolorowym tuszem.

Kolor tatuażu a blaknięcie – który tusz blaknie najszybciej?

Styl monochromatyczny cieszy się dużo większą odpornością na blaknięcie. Kolorowe tatuaże blakną niestety szybciej, zwłaszcza jasne kolory. Warto jednak zaznaczyć jak wiele zależy od salonu tatuażu, tatuatora, pielęgnacji i naszego organizmu. Salon i artysta ma wpływ przede wszystkim na jakość użytego tuszu i dokładność wykonania tatuażu. Wyjątkowe wzory jeżeli będą wykonane niedokładnie (np. głębokość umieszczenia tuszu) i słabej jakości barwnikiem wchłoną się szybciej. I tu przechodzimy do naszego organizmu i pielęgnacji. U niektórych ciała obce, w tym tusz, będą szybciej wchłaniane i wydalane z organizmu, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja, zwłaszcza gdy świeży tatuaż dopiero się goi. Wiele osób zapomina jednak, że dbanie o tatuaż kolorowy czy czarny nie kończy się na jego zagojeniu.

Jak dbać o tatuaż kolorowy, a jak o czarny? Wyjaśniamy!

Niezależnie czy zdecydujemy się na kolorowy tatuaż czy wybierzemy czarny tatuaż, wraz z upływem czasu będzie on tracił na wyrazistości. Dlatego tak ważne jest, aby od początku zafundować mu kompleksową opiekę i pielęgnację. W obu przypadkach wygląda ona tak samo. Krem i masło na dzień, serum na noc, krem przeciwsłoneczny w przypadku dłuższego pobytu na słońcu i balsam, w czasie gdy będziemy potrzebowali większego odżywienia. Wszystko to znajdziecie w naszym sklepie, pojedynczo, lub zebrane w różnych zestawach do kompleksowej pielęgnacji.

Tatuaż kolorowy, czy czarny? Podsumowanie

Prawda jest taka, że wybór stylu czy też koloru to nasza decyzja. Uzależniona jest od osobistych preferencji i zainteresowań. Warto także pamiętać, że w przy konkretnych kolorach skóry, niektóre tatuaże będą mniej lub bardziej wyeksponowane. Najważniejsze, to nam ma się podobać dany tatuaż! Zawsze możemy poeksperymentować z kolorami lub kształtami, aby na naszej skórze prezentował się odpowiednio. I najważniejsze, niezależnie od stylu na jaki się zdecydujemy pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji.


Udostępnij