Udostępnij

Przemysław PRIMO Walasek – studio Biały Kruk – wywiad

Przemek to niesamowity artysta tatuażu,  którego na co dzień spotkacie w jego opolskim studiu Biały Kruk

Znalazł chwilę czasu żeby odpowiedzieć na kilka naszych pytań, więc jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym człowieku z wielką pasją, o jego  przygodzie z tatuażem i codziennej pracy to zapraszamy do lektury 🙂

 

 

Kiedy i jak rozpoczęła się Twoja przygoda z zawodem tatuażysty? Jak długo się tym zajmujesz? 

Od dziecka lubiłem rysować. Zawsze interesowałem się szeroko pojęta sztuką. Później pojawiło się w moim życiu Graffitti, aerograf… a samym tatuażem zajmuje się około 10 lat.  

Opowiedz o pierwszym tatuażu, który wykonałeś. Czy wcześniej odbywałeś praktyki czy byłeś samoukiem? 

Jestem samoukiem, nigdy nie byłem na żadnych praktykach, kursach itp. 10 lat temu kilka  cennych wskazówek otrzymałem od kolegów z branży – którzy już wtedy byli dobrymi tatuażystami. Własna praca, praktyka i ciągła chęć rozwoju, progresu doprowadziły mnie do poziomu tatuażu który obecnie reprezentuje.

Pierwszy tatuaż na żywym człowieku wykonałem na lokalnym „kolekcjonerze” dziar od amatorów – była to Czaszka królika 🙂

Czy od zawsze pracowałaś w takim stylu, jak obecnie? 

Wiodącym stylem zawsze był dla mnie realizm. Oczywiście próbuje różnych stylów . Lubię domieszki, wariacje ale ciągle wiodącym stylem w moich pracach jest realizm.

 

Czy są jakieś motywy, których się nie podejmujesz? 

Unikam motywów religijnych i tematów popularnych często pojawiających się w tatuażach. Wolę unikalną tematykę i duże formaty.

Opowiedz o swoim typowym dniu w pracy.

Mój dzień w pracy zaczynam od kawy i śniadania – w tym czasie ogarniam wszystkie sprawy firmowe. Następnie szykuje stanowisko i zaczynam prace tatuażysty. Robię fajny projekt i zawsze staram się zrobić dobrą, artystycznie robotę.

Jakie są według Ciebie wady i zalety pracy w branży tatuażu?  

Najgorszą wadą jest pozycja w pracy. Dobry trening i fizjo to podstawa.

W pracy w branży tatuażu widzę dużo zalet, jak np. kontakt z ludźmi – z klientami i Artystami, możliwość tworzenia, podróże, konwencje, poznawanie nowych osób. Nie wyobrażam sobie siebie już w innym zawodzie.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się popełnić błąd w sztuce? 

Nie 🙂

 

 

Czy jest jakaś rzecz, którą chciałbyś żeby klienci przestali robić? 

Przez lata pracy mam tak świadomych i wyselekcjonowanych Klientów, że nie mam na co narzekać. Aleeee patrząc po młodszych pracownikach studia na pewno nie lubię gdy przychodzi klient, który jest „na bakier z higieną”;)

Czym zajmujesz się na co dzień poza sztuką tatuażu? 

Jestem tatą Tosi, fanem dobrej jakości muzyki, kolekcjonerem winyli. W wolnej chwili lubię malować , jestem fanem debilnych komedii.

. 

 

Czy rozważałeś kiedykolwiek zmianę branży? Czy tatuaż jest czymś, czym chcesz zajmować się dożywotnio? 

Rozważam karierę w grupie specjalizującej się w tańcu irlandzkim  i chciałem tez śpiewać w zespole rockowym oraz posiadać hodowle jedwabników 😉

Jak widzisz branżę za kilka, kilkanaście lat? Czy dopuszczasz możliwość, że tatuatorów zastąpią kiedyś maszyny? 

Jak widzę czy jak chcę widzieć? -( bo to spora różnica) Wydaje mi się, że niestety nie idzie to w dobrym kierunku. Technologia, możliwości ok, ale czasami ludzie którzy pojawiają się w branży  zapominają o tym, że liczy się sztuka i dobra zabawa  a nie rozgłos i pieniążki. Mało roboty, dużo pajacowania. Mało twórczości w twórczości…

 

 

Z czym musi mierzyć się właściciel studia tatuażu? Czy uważasz, że każdy tatuator jest w stanie poprowadzić własne studio? 

Tatuator a właściciel własnego biznesu to dwie różne rzeczy. A zwłaszcza biznesu w Którym tworzysz miejsca pracy.
Jeśli jesteś i tatuatorem i prowadzisz firmę zatrudniając osoby to musisz liczyć się z tym, że będziesz miał jeszcze mniej czasu wolnego. Wymaga to samodyscypliny i mózgu zdolnego ogarniać 100 spraw w tym samym czasie 🙂
Warto pamiętać, że w większości Artyści to indywidualiści którym ciężko pracować w zespole/grupie i mogą pojawiać się problemy w komunikacji – co odbija się na pracy wszystkich w studiu.

 

Czy masz jakieś rady dla osób, które chcą zostać tatuatorami?

Nie uważam abym był wzorem do naśladowania więc nie  będę udzielał nikomu rad . No może poza jedną… ***** ***

 

Dziękujemy za rozmowę mistrzu !

Prace Primo możecie oglądać na stronie jego studia Biały Kruk oraz na jego i studyjnym instagramie.

Sprawdźcie to koniecznie:

– PRIMO

– studio Biały Kruk


Udostępnij