Handpoke – co to za tatuaż i jak się go wykonuje?

handpoke-co-to

Udostępnij

Ciężko jest nadążyć za ilością stylów, kolorów i nowych kierunków wśród tatuaży. Jedną z metod, choć nie taką znowu nową, ale z pewnością zyskującą ostatnio na popularności jest tatuaż handpoke. Mimo że do stworzenia małego dzieła sztuki tą metodą potrzeba więcej czasu, to ma on wśród wydziaranych swoją wierną rzeszę fanów. Czym dokładnie są tatuaże handpoke? Skąd się wzięła ta metoda i co powinieneś o niej wiedzieć przed wizytą w salonie tatuażu? Czy w przypadku tatuażu handpoke zasady higieny i pielęgnacji będą wyglądać inaczej niż w przypadku klasycznych tatuaży? Jakie są zalety i wady handpoke tattoo? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Czym jest tatuaż handpoke?

To ciekawa metoda tatuowania, gdzie inaczej niż w przypadku tatuaży wykonywanych maszynką, tusz pod skórę wprowadza się ręcznie za pomocą igły. Rysunek wykonany tą metodą składa się z kropek, które finalnie dają konkretny wzór. Warto podkreślić, że zrobienie tatuażu handpoke jest dużo trudniejsze i bardziej czasochłonne, ale też finalny efekt jest bardzo charakterystyczny i widowiskowy.

Jak powstała metoda handpoke? Historia tej niezwykłej techniki wykonywania tatuażu

Tatuaż metodą handpoke czerpie z pierwszych arcydzieł ozdabiających ciała. Historia robienia tatuażu sięga starożytności gdzie przy pomocy kości lub innych zaostrzonych części ciał zwierząt, wprowadzano pod skórę mieszaninę barwników i minerałów. Tatuaż handpoke czerpie właśnie z tej tradycji, co prawda teraz, tatuaż nie przysługuje już tylko wojownikom, kapłanom czy członkom konkretnych cechów czy gildii, ale sposób wykonywania został ten sam. Zmieniły się tylko narzędzia, sterylność, a także jakość i skład tuszu. Jednak wykorzystywaną technikę wprowadzania barwnika pozostawiono bez zmian.

Tajniki wykonywania tatuażu techniką handpoke – co trzeba o niej wiedzieć przed zrobieniem dziary?

Po pierwsze ta metoda tatuowania wymaga dużo więcej czasu niż w przypadku klasycznych tatuaży. Po drugie tatuaże wykonywane tą metodą są tak samo trwałe jak te wykonane za pomocą maszynki, jest tylko jeden warunek, doświadczenie i skill tatuażysty. Doświadczony tatuator wie na jaką głębokość wbić igłę, jak się wkłuć i jak postępować z tuszem, a to wbrew pozorom jest niezmiernie ważne dla finalnego efektu.

Jak wygląda sam proces wykonania tatuażu metodą handpoke? W pewnym sensie podobnie do klasycznego tatuowania przy pomocy maszynki. Wprowadzamy tusz w konkretnej kolejności, aby uzyskać kształt, różnica jest tak, że dzieje się to nie przy użyciu maszynki, a za sprawą wprawnej ręki i igły. Końcówka igły maczana jest w tuszu, a następnie wbijana w skórę. Ważne jest, aby nie wprowadzić igły zbyt głęboko lub zbyt płytko, dzięki temu tatuaż wyjdzie idealnie.

Nawet wątpliwości o miejsce na ciele, ból czy wzór pozostają takie same co w przypadku użycia maszynki. Jeśli więc zastanawiacie się nad pierwszym tatuażem – staramy się rozwiać wszystkie wasze wątpliwości związane z wykonywaniem pierwszej dziary w tym artykule: https://neba.pl/pierwszy-tatuaz-przewodnik-dla-poczatkujacych/.

Czy tatuaże handpoke są bezpieczne? Zasady bezpiecznego wykonywania tatuaży

Nie ulega wątpliwości, zrobienie tatuażu metodą handpoke jest bezpieczne. Niezmiernie ważną rolę odgrywa tutaj studio tatuażu i skrupulatne podejście do higieny i jakości. Nie tylko wbijanie igły wymaga ciągłego skupienia, bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie tatuażu i zaopiekowanie się podrażnionym miejscem. Warto więc zwrócić uwagę na te aspekty, zanim zdecydujemy się na wykonanie tatuażu handpoke.

Higiena i pielęgnacja tatuażu handpoke podczas gojenia: Poznaj sprawdzone praktyki!

Najważniejsze! Higiena i pielęgnacja po tym jak proces tatuowania się zakończy a tatuaż handpoke zdobi już nasze ciało. Tu akurat nie ma niespodzianek, tuż po zrobieniu dziary, dokładnie dezynfekujemy miejsce i zabezpieczamy folią na czas drogi do domu. Tam już standardowo, delikatne mycie, zabezpieczanie i pielęgnacja. No właśnie, pielęgnacja. Profesjonalny sprzęt w studiu to jedno, a dedykowane, dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji tatuażu to drugie. W naszym sklepie znajdziecie wszystkie niezbędne produkty – kremy, maści, masła, serum i wiele innych, do profesjonalnego zadbania o Waszą dziarę. Pozwoli to na przyspieszenie gojenia, ochronę rany i zagwarantowanie, że tatuaż pozostanie wyraźny przez długi czas. Na naszym blogu natomiast, znajdziecie wiele przydatnych informacji na tematy związane z pielęgnacją i tatuażami.

Zalety i wady tatuażu typu handpoke: To warto wiedzieć!

Metodzie handpoke na pewno nie można odmówić oryginalności i stylu. Ręczne tatuowanie jest rozpoznawalne, charakterystyczne i jest ciekawą alternatywą dla maszynki. Tatuaż handpoke jest także tak samo trwały i precyzyjny co klasyczna dziara. Z racji, że wkłucia są powolniejsze, wiele osób uznaje, że takie tatuowanie jest mniej bolesne, jednak wiele zależy od indywidualnej tolerancji.

Jeśli chodzi o wady, na pewno możemy wymienić cenę i czasochłonność. Trudniej też jest znaleźć dobrego profesjonalistę, który wykona bardziej skomplikowany czy większy wzór.

Tatuaż handpoke – podsumowanie

Skoro wiadomo na czym polega handpoke i o czym trzeba pomyśleć przed zdecydowaniem się na tą metodę, pozostaje tylko wybrać wzór, znaleźć tatuażystę i poddać się tatuowaniu. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego, na jaki rodzaj tatuażu się zdecydujemy, zawszeważna jest higiena i odpowiednia pielęgnacja wydziaranego miejsca.


Udostępnij