Jak dobrać tatuaż do charakteru

jak dobrać tatuaż do charakteru

Udostępnij

Dla wielu osób decyzja o zrobieniu tatuażu to ważny moment w życiu, zwłaszcza w wypadku tego pierwszego. Taka dziara ma zazwyczaj nieść ze sobą jakieś przesłanie lub podkreślać cechę charakteru. Czasem jej wzór ma także symbolizować ważne dla wydarzenie czy datę. Często jednak stoisz przed dylematem czy dany tatuaż naprawdę jest dla Ciebie. Skąd możesz wiedzieć czy pasuje Twojego charakteru? Dzisiaj sprawdzimy jakimi zasadami najlepiej się kierować przy wyborze swojego wzoru.

Rozpoznawanie swojej osobowości

Pierwszym punktem, nad którym powinniśmy się skupić przy wybieraniu wzoru to jak dobrać tatuaż do charakteru i naszej osobowość. Warto pamiętać, że są miejsca i wzory, które mogą nie pasować dla konkretnego typu charakteru. Również życiowe przemyślenia i przekonania mogą stać na drodze wzorowi, nad którym się zastanawiamy. Warto więc przemyśleć czy jeżeli jesteśmy introwertykami, to wyzywający, mocno widoczny tatuaż np. wzór tribal, który będzie zwracał uwagę i budził pytania innych to coś, co chcemy sobie zafundować. Podobnie w wypadku tatuaży związanych z motoryzacją albo bronią. Jeśli jesteśmy zwolennikami natury i pokoju, to taki tatuaż mimo, że się nam podoba to stoi w sprzeczności z naszymi przekonaniami i charakterem.

Symbolika tatuażu

Przy wyborze wzoru warto także zastanowić się czym jest dla nas dziara, którą chcemy zrobić. Czy jej wzór ma dla nas znaczenie, czy jest po prostu rodzajem twórczej ekspresji. Jeśli ma coś symbolizować i mieć osobiste znaczenie to warto na tatuaż wybrać coś, co oddaje najlepsze cechy naszego charakteru.

Dopasowanie tatuażu do stylu życia

Mimo że świat idzie naprzód, a tatuaże cieszą się ogromną popularnością, to wciąż zdarzają się miejsca, w których źle się patrzy na ludzi z tatuażem. Pracodawców często nie interesuje, że wybór tatuażu jest przemyślany i jedyny w swoim rodzaju, wymagają oni aby tatuaż był niewidoczny albo najlepiej żeby wcale go nie było. Więc jeśli pracujemy w dość specyficznej, albo restrykcyjnej branży warto przemyśleć gdzie robimy swój pierwszy tatuaż, albo czy miejsce gdzie chcemy sobie wytatuować konkretny motyw nie jest zbyt widoczne.

Warto też pamiętać, że dziara zostaje z nami na całe życie. Wyjście na plażę, praca nad budową swojego ciała i rozrost mięśni mogą wpłynąć na nasz tatuaż, a jego charakterystyczne kształty mogą się rozmyć i zniekształcić.

Wyrażanie pasji i zainteresowań

Wiele z naszych małych arcydzieł, które nosimy na swoim ciele to wyrażenie naszego hobby lub pasji. Często taki tatuaż znajduje się w gronie innych motywów podobnej treści, razem dając pełen obraz tego, co nas w życiu kręci i czym się absolutnie pasjonujemy. Kompozycje często są w ciekawy i przemyślany sposób ze sobą przemieszane, a całokształt daje naprawdę powalający efekt.

Inspiracje artystyczne

Mnóstwo osób, które decyduje się na dziarę, szuka inspiracji w Internecie. Nikt nie mówi, że to zły pomysł, ale często jest tak, że osoby szukające natchnienia dają się ponieść chwilowej modzie, która aktualnie przechodzi przez studia tatuażu, np. tribale, smoki czy postacie z bajek. Tak powstała dziara po pewnym czasie przestaje cieszyć i przestaje być ozdobą. Jeśli nie możesz się zdecydować na konkretny wzór, a bardzo chcesz żeby coś sobą reprezentował to nie rób tatuażu już teraz. Pójdź do studia tatuażu, obejrzyj różne prace i motywy. Poproś niech tatuażysta opowie Ci więcej o samym powstawaniu i rodzajach, opowiedz co Cię kręci i co Ci się podoba. Niech Ci doradzi. Może wtedy łatwiej zdecydujesz jak powinien wyglądać Twój wymarzony projekt.

Konsultacja z profesjonalistą

Dobre studio tatuażu nie tylko pomoże w doborze stylu, ale także zweryfikuje czy Twój projekt ma szanse się udać i jak będzie wyglądać na ciele. Trzeba pamiętać, że klatka piersiowa, szyja, ramię lub nadgarstek to części ciała gdzie w każdym przypadku dziara będzie inaczej się układać i wyglądać, a tatuowanie będzie wymagało innej ilości pracy i większego lub mniejszego doświadczenia tatuatora. Ważna jest także Twoja odporność na ból. Jeśli nie masz dużej wytrzymałości uważnie przemyśl miejsce na ciele gdzie ma być umieszczony rysunek.

Przemyślane podjęcie decyzji

Pamiętaj, że alkohol jest złym doradcą, podobnie jak tymczasowa moda lub tatuaże robione pod wpływem chwili. Ważne jest odpowiednie i przemyślane dobranie wzorów do swojego charakteru, ponieważ tatuaż jest czymś co zostanie z nami na całe życie (chyba że zdecydujemy się na zabieg jego usunięcia), warto więc żebyśmy po kilku miesiącach nie żałowali jego zrobienia.

Jak znaleźć tatuaż dla siebie?

Często przy planowaniu dziary pada wątpliwość, czy najpierw znaleźć miejsce na ciele i do niego dopasować wzór, czy najpierw wzór, a miejsce samo się znajdzie. Otóż naszym zdaniem najlepiej wpierw znaleźć wzór, który nas oddaje, a później tatuażysta pomoże określić czy któreś z miejsc przez nas wybranych nada się pod dziarę.

Dbanie o tatuaż i jego znaczenie na przestrzeni czasu

Tatuaż to nie jest chwilowa zachcianka, która będzie żyła własnym życiem i po jej zrobieniu nie musimy się już nią przejmować. Tatuaż wymaga od nas pracy, a dobrze dobrane i różnorodne kosmetyki pomogą go utrzymać w świetnym stanie na długie lata. Dzięki naszym kosmetykom Twoja dziara przez długi czas będzie miała wyrazisty kolor, dobry kształt, a skóra będzie zdrowa i dobrze odżywiona. Dzięki temu nawet pomimo upływu lat z radością będziesz zerkał na swoje arcydzieło i pamiętał o jego przekazie. Koniecznie sprawdź nasz krem do tatuażu, który w połączeniu z serum i mydłem tworzy kompletny zestaw do pielęgnacji tatuażu.

Podsumowanie

Nie bój się wyrazić siebie poprzez dziarę, ale zawsze podejmuj przemyślane decyzje. Tatuaż tribal na pół twarzy może Ci się podobać i być podziwiany przez otoczenie na wakacyjnej plaży, ale po powrocie do biura może okazać się początkiem problemów. Zanim więc zdecydujesz się na jakiś projekt, przemyśl czy oddaje on w 100% Ciebie i pomyśl czy za rok wciąż będziesz się cieszył, że masz go na swoim ciele.


Udostępnij