Udostępnij

Jak dbać o tatuaż w nocy?

Wykonanie tatuażu na ciele zawsze wiąże się z ogromną ekscytacją. Bardzo często na wizytę w dobrym studio tatuażu, u doświadczonego artysty, trzeba czekać kilka miesięcy. To normalne, że skoro już decydujesz się na wymarzony wzór, to chcesz żeby Twój tatuaż zachował nienaganny wygląd przez długie lata! Jak należy postępować dalej, kiedy nasz tatuaż będzie już ukończony?

Po zabiegu wykonania tatuażu skóra zawsze zostaje zabezpieczona specjalistyczną folią. Jest ona antyalergiczna oraz daje skórze dostęp do świeżego powietrza. Twoim zadaniem jest nosić ją przez pierwsze 2-3 dni od zrobienia dziary.

Trzeba zdać sobie sprawę, że to jak będzie wyglądał tatuaż po wygojeniu w dużej mierze zależy właśnie od Ciebie i prowadzonej pielęgnacji. Proces gojenia się tatuażu trwa kilka tygodni, co nie znaczy, że po tym czasie możesz całkowicie o nim zapomnieć.

Z doświadczenia wiemy, że osobom posiadającym tatuaż  najciężej utrzymać właściwe zasady higieny i stosować się do wytycznych związanych z pielęgnacją w nocy, podczas snu. A czy Ty wiesz, jak zadbać o tatuaż w nocy?

Dlaczego trzeba dbać o tatuaż w nocy?

W tym miejscu warto przypomnieć, że tatuaż jest otwartą raną, podatną na zakażenia bakteriami. Właśnie z tego powodu konieczna jest zmiana pościeli na czystą. To bardzo ważny krok pielęgnacyjny, ponieważ świeża pościel chroni Twoją skórę przed kontaktem z kurzem czy brudem. Możesz odpuścić sobie przesadne zmienianie pościeli dopiero wtedy, kiedy zakończy się proces gojenia się tatuażu oraz złuszczania martwego naskórka. Niestety przez pierwsze 3 dni Twoja skóra może być mocno podrażniona. Przy nowym tatuażu wykorzystaj starą pościel, której nie będzie Ci szkoda, gdy się zniszczy.

Chroń swój tatuaż i nie śpij na nim!

Może wydawać Ci się to trudne zwłaszcza wtedy, gdy świeżo powstały tatuaż pokrywa Twoją dłoń czy plecy. Są to miejsca, na których najczęściej leżymy. Niestety, świeży tatuaż nie może być uciskany ani podgrzewany. Najlepiej, jakby miał stały dostęp do świeżego powietrza.

Unikaj kontaktu tatuażu ze zwierzętami

Świeże tatuaże nie powinny mieć styczności z sierścią zwierząt. Ma to związek z zabezpieczeniem skóry przed bakteriami i zachowaniem szczególnych zasad higieny. Wspominaliśmy też wcześniej że przez pierwsze dni po zabiegu z powstałej rany może wyciekać krew, którą nasz zwierzak może zacząć lizać.

Śpij przez 8 godzin dziennie

Wykonanie tatuażu wiąże się z dużym stresem dla całego organizmu, a gojenie i pielęgnacja skóry wymaga od nas dużego zaangażowania. Zadbaj o to, żeby Twój organizm miał czas na skuteczną regenerację! Długi oraz spokojny sen to dobry sposób na dbanie o Twoje tattoo.

Ułóż się w nocy we właściwej pozycji

Kiedy Twój tatuaż znajdzie się na nogach to postaraj się zadbać o właściwe ustawienie ciała. Ułożenie nóg na lekkim podwyższeniu zabezpiecza ciało przed powstawaniem obrzęków, a krew będzie miała prawidłowy przepływ.

Ogranicz alkohol w trakcie procesu gojenia się tatuażu

Alkohol znacząco wpływa na jakość Twojego snu oraz spowalnia proces gojenia świeżo powstałego tattoo. Pamiętaj o tym, żeby nie pić alkoholu przez pierwsze dwa tygodnie od jego wykonania.

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji Twojego tattoo – wegańska marka Neba

Na rynku kosmetycznym możesz znaleźć wiele produktów do pielęgnacji skóry do wykorzystania po wykonaniu tatuażu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jaki skład mają oferowane produkty. Bardzo dobrą marką kosmetyków do tatuażu jest Neba. To nowoczesna polska firma, która postawiła na 100% naturalność swoich kremów i maści do tatuażu. Jakie składniki możesz znaleźć w produktach Neba?

Krem marki Neba

 • Ceramidy – ich zadaniem jest utrzymanie w skórze odpowiedniej ilości wody.
 • Pantenol – ma działanie przeciwzapalnie, dodatkowo świetnie sprawdza się przy cerze wrażliwej.
 • Witaminę E – hamuje proces starzenia skóry i dodatkowo posiada właściwości nawilżające.
 • Olej z konopii – hamuję utratę wilgoci.
 • Olej z ogórecznika – działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie.
 • Masło Shea – tworzy filtr ochronny, zabezpieczający tusz.
 • Aloes – wzmacnia odporność oraz łagodzi podrażnienia.

Masło marki Neba

Neba posiada też niezawodne masła pielęgnacyjne, które idealnie sprawdzą się w przypadku świeżego tatuażu. W skład takiego masła, które w początkowym etapie po zrobieniu tatuażu używasz nawet kilka razy dziennie, wchodzi:

 • Masło mango – działające na skórę zmiękczająco oraz zapobiegające utracie wody.
 • Masło shea – działa jak filtr ochronny na skórę. Dodatkowo poprawia jej elastyczność.
 • Masło kakaowe – pozwala zachować odpowiednie nawilżenie naskórka.
 • Olej kokosowy – mocno odżywiający skórę, pielęgnuje ją oraz chroni przed promieniowaniem słonecznym.
 • Olej ryżowy – posiadający właściwości wygładzające.
 • Zielona herbata – mająca działanie antybakteryjne oraz septyczne. Przynosi ulgę podrażnionej skórze.

Wiesz już, że nowy tatuaż wymaga od Ciebie odpowiedniego postępowania pielęgnacyjnego. Wprowadzenie tuszu pod skórę wywołuje jej spore podrażnienie dlatego tatuażysta zawsze zabezpiecza to miejsce folią, którą nosisz przez kilka dni. Musisz zadbać o to by, produkty kosmetyczne, których użyjesz, były sprawdzone i bezpieczne!


Udostępnij