Jak dbać o kolorowy tatuaż?

jak-dbac-o-kolorowy-tatuaz

Udostępnij

Tatuaże stają się coraz bardziej popularne, a wraz z tą rosnącą popularnością pojawiają się nowe style, nowe metody, tusze i coraz lepsze narzędzia. Pozwala to osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Kolory, kształty i pomysły prezentowane przez tatuatorów robią niesamowite wrażenie i często wgniatają w fotel. Ale z tymi wszystkimi nowościami rodzą się nowe pytania. Czy nowy styl i nowy tatuaż to nowe metody regularnej pielęgnacji? Czy o kolorową dziarę trzeba mocniej dbać i czy jej robienie bardziej boli? Dziś rozwiewamy wątpliwości.

Tatuaż w kolorze – czym różni się od czarnego?

Zacznijmy od różnic, a tych jest wbrew pozorom niewiele. Tak naprawdę w samym wykonywaniu tatuażu właściwie nic się nie zmienia. W miejsce czarnego tuszu używanego przy klasycznych dziarach, używamy kolorowych tuszy, które także wprowadzamy pod skórę, aby utrwalone dostatecznie głęboko pięknie prezentowały się na naszym ciele. Tusz kolorowy nie jest ani bardziej szkodliwy, ani nie goi się dłużej. Jedyna, wyraźnie zauważalna, różnica polega na tym, że słońce jest dużo bardziej szkodliwe dla kolorowych arcydzieł. Zwłaszcza jasne barwy bledną szybciej, stąd trzeba przykładać dużo większą uwagę do ochrony tatuażu przed słońcem i aby nie stracił koloru należy smarować tattoo kremem z wysokim filtrem.

Wprowadzanie kolorowego tuszu pod skórę także nie sprawia większego bólu niż jego czarnego odpowiednika. Wybrany wzór zazwyczaj wymaga, aby blisko siebie wprowadzać kilka kolorów w niewielkich odstępach czasu, co może sprawiać, że przez podrażnienie odczuwamy większy dyskomfort, ale to w żadnym razie nie jest winą tuszu.

Świeży tatuaż kolorowy – jak o niego dbać?

Po zrobieniu tatuażu czeka nas wiele obowiązków. Jeśli chcemy zminimalizować blaknięcie tatuażu, utrzymać go w formie przez długi czas i przyspieszyć gojenie należy pamiętać o kilku ważnych sprawach.

 • przez pierwsze kilka dni zabezpieczaj swój tatuaż przed światem zewnętrznym za pomocą opatrunku. Pierwszą „drugą skórę” założy Ci tatuażysta po zrobieniu tatuażu, ale po umyciu skóry nowy opatrunek będziesz musiał założyć już sam,
 • świeży tatuaż przez pierwsze kilka dni będzie krwawił, sączył się i wyrzucał z siebie trochę cząsteczek tuszu. Usuwaj nieczystości przy pomocy letniej wody, unikając lania jej bezpośrednio na ranę. Ponadto pamiętaj o stosowaniu neutralnego mydła, aby oczyścić ranę i zatrzymać namnażanie bakterii. Po zabiegu wysusz miejsce ręcznikiem papierowym, przykładając, nie pocierając! Następnie nałóż cienką warstwę kremu do pielęgnacji,
 • picie alkoholu jest mocno niewskazane, ponieważ powoduje rozrzedzenie krwi, a to w konsekwencji może wpłynąć na blaknięcie tatuażu. Unikaj także gorących kąpieli, sportów kontaktowych, basenu, siłowni, sauny, aby nie spowolnić gojenia i nie nabawić się infekcji, czy zakażenia. Aktywność fizyczna, zwłaszcza wzmożona, może negatywnie wpłynąć na ostateczny wygląd tatuażu,
 • chroń dziarę delikatną warstwą kremu z wysokim filtrem UV lub ubraniem, gdy wychodzisz na zewnątrz, zwłaszcza gdy tatuaż narażony jest bezpośrednio na słońce,
 • wspomagaj regenerację skóry przy pomocy dedykowanych kosmetyków. Stosuj kremy, masła i serum, aby utrzymać skórę i tatuaż w dobrej kondycji,
 • stosuj się do wszystkich zaleceń studia tatuażu, zwłaszcza na temat jak dbać o tatuaż, czym go chronić i jak często zmieniać opatrunki.
 • wybierz dobry salon tatuażu. Od wiedzy i wprawienia ręki tatuażysty zależy, jak będzie wyglądać tatuaż, więc musisz móc mu w pełni zaufać.

Pielęgnacja kolorowego tatuażu latem – co zrobić, żeby nie wyblakł?

Lato to szczególnie wrażliwy okres dla tatuaży. Zwłaszcza kolorowych. Musimy zrobić wszystko, aby ochronić je przed szkodliwymi czynnikami jeśli nie chcemy stracić wyrazistych kolorów:

 • jeśli tylko możesz, nie wychodź ze świeżym tatuażem bezpośrednio na ostre słońce,
 • używaj kremów z wysokim filtrem przed każdym wyjściem z domu,
 • jeśli korzystasz z uroków zbiorników wodnych stosuj wodoodporny krem przeciwsłoneczny,
 • jeśli nie musisz, nie wystawiaj dziary bezpośrednio na działanie słońca, ukryj ją pod ubraniem lub innym przykryciem.

Czy można ożywić kolor tatuażu?

Niestety, nie można cofnąć powstałych uszkodzeń tatuażu, ale podchodząc poważnie do jego pielęgnacji można zapobiec nowym uszkodzeniom i blaknięciu koloru. Dzięki temu uda się odświeżyć jego wygląd i sprawić, że będzie się lepiej prezentował. Do najlepszych metod należy regularne smarowanie tatuażu dedykowanymi kremami oraz ochrona dziary przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. W przypadku wyblaknięcia koloru rozwiązaniem jest także wizyta w salonie tatuażu i odnowienie tattoo poprzez dodanie w odpowiednich miejscach barwnika.

Co stosować do pielęgnacji tatuażu kolorowego? Poznaj nasze produkty Neba

Niezależnie od koloru jaki ma Twoje prywatne dzieło sztuki, konieczność codziennej pielęgnacji jest wciąż tak samo istotna. Twoimi sprzymierzeńcami będą kosmetyki stworzone do pielęgnacji tatuaży. Krem, który pomaga w dokładnym nawilżaniu skóry i łagodzi podrażnienia, serum, które odżywia skórę, czy masło, które zapewnia odpowiednie nawilżenie i warstwę ochronną.

Wszystkie nasze produkty do pielęgnacji tatuażu tworzymy z pasją i dbamy, aby ich naturalny i dobry skład utrzymywał tatuaże w świetnej kondycji przez długie lata, a w przypadku kiedy to nowy tatuaż, żeby ten nie stracił koloru, dobrze się wchłonął i szybko zagoił. Stoi za nami doświadczenie i znajomość branży, co potwierdzają tatuatorzy i Klienci, którzy nam zaufali.


Udostępnij