Ile kosztuje tatuaż

ile kosztuje tatuaż

Udostępnij

W dzisiejszych czasach tatuaże stają się coraz bardziej popularne. To już nie tylko sposób na wyrażenie siebie i swoich przeżyć, ale bardzo często umieszczanie na swoim ciele małego dzieła sztuki. Skomplikowane wzory, rozmiar tatuażu, różne barwy i kształty… Wszystko to ma oczywiście wpływ na cenę tatuażu. Od czego zależy jeszcze koszt wykonania tatuażu? Ile kosztuje tatuaż cieniowany, a ile zapłacimy za prosty wzór? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Ceny tatuaży – co ma wpływ na koszt tatuażu?

Ostateczna cena tatuażu zależy od wielu czynników. Zanim zdecydujesz się na zrobienie dziary warto przede wszystkim zastanowić się nad wzorem, miejscem na ciele, a także uważnie wybrać studio tatuażu. Ponadto warto wziąć pod uwagę inne istotne kwestie takie jak wielkość wzoru, użyte kolory, rodzaj zastosowanej techniki czy renoma tatuatora.

Wielkość tatuażu

Mały tatuaż umiejscowiony na ramieniu, kostce czy karku będzie znacznie tańszy niż duża dziara zajmująca całą powierzchnię ręki, nogi czy pleców. Miej jednak na uwadze fakt, że nawet niewielki tatuaż nie powinien kosztować mniej niż 150 zł brutto.

Czas realizacji

Im większy tatuaż, a jego wzór bardziej skomplikowany tym dłuższy jest jego czas realizacji, a tym samym wyższa cena. Mały tatuaż wiąże się z mniejszym nakładem pracy, mniejszą ilością użytego tuszu przez co cena wykonania także będzie odpowiednio niższa.

Stopień skomplikowania wzoru

Kolejna kwestia, która znacząco wpływa na ostateczny koszt tatuażu to stopień skomplikowania wzoru. Prosty wzór wiąże się z niewielkim nakładem pracy, natomiast niektóre wzory wymagają nawet kilku sesji, przez co taki tatuaż będzie już znacznie droższy.

Użycie kolorów

Prosty wzór o jednej barwie będzie znacznie tańszy niż wykonanie tatuażu kolorowego. W przypadku dużej ilości kolorów koniecznie jest wykorzystanie większej ilości tuszu. To również tatuaże wymagające dodatkowej uwagi, chodzi przecież o to, by wszystkie kolory ze sobą współgrały i finalne dzieło wyglądało estetycznie.

Renoma studia i tatuatora

Jakość świadczonych usług także przekłada się na cenę. Znani tatuatorzy, którzy cieszą się powszechnym uznaniem cenią swoją pracę i swoje doświadczenie. Jeśli chcesz wykonanie tatuażu powierzyć znanemu artyście, musisz liczyć się nie tylko z wyższymi kosztami, ale także z dłuższym czasem oczekiwania. Decydując się na zrobienie dziary uważnie wybierz studio tatuażu. Nie ma sensu oszczędzać na dziarze. Skorzystanie ze studia tatuażu o kiepskiej renomie, która używa słabej jakości sprzętu może wiązać się z późniejszymi powikłaniami podczas gojenia, a tym samym z wysokimi kosztami leczenia.

Wykorzystana technika

Wzory o normalnym stopniu skomplikowania wykonuje się szybko przez co tego typu tatuaże są zazwyczaj najtańsze. Niewielkie projekty wykonane prostą kreską to koszt kilkuset złotych. Natomiast tatuaże cieniowane lub wysokiej jakości tatuaże 3D to kilka, kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt godzin pracy. W takim wypadku koszt zrobienia dziary będzie jeszcze dodatkowo zależał od wielkości dziary i ilości użytych kolorów.

Lokalizacja studia tatuażu

Studio tatuażu, które znajduje się w centrum dużego miasta z pewnością będzie miało wyższe ceny tatuaży niż mały salon na przedmieściach. Wiąże się to z kosztami, które ponoszą właściciele lokalu. Ponadto często zatrudniani w takim studio tatuażu artyści mają bogate doświadczenie, ukończone kursy, a to również przekłada się na oczekiwanie wyższych stawek za wykonanie tatuażu.

Ile kosztuje projekt tatuażu?

Zazwyczaj projekt tatuażu jest już wliczony w pracę artysty. Jeśli zależy Ci na indywidualnym, specjalnym wzorze możesz poprosić tatuatora o specjalny projekt. W takim wypadku cena projektu może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania wzoru oraz jego wielkości. Za nietypowe, ciekawe wzory pełne szczegółów i kolorów trzeba ponieść zwykle wysoką cenę. Dla wielu osób może to mieć jednak priorytetowe znaczenie, a oryginalny i indywidualny wzór będący prawdziwym dziełem sztuki, warty dużych pieniędzy.

Ile kosztuje zrobienie tatuażu?

Przechodząc do konkretów. Jak już wiemy ciężko określić ile tak naprawdę kosztuje tatuaż. Średni koszt tatuażu może się wahać od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych, jeśli skorzystamy z usług znanego i doświadczonego tatuatora, a nasza dziara będzie przedstawiać skomplikowany wzór. Za malutki tatuaż gdzie mamy normalny stopień skomplikowania wzoru zazwyczaj trzeba zapłacić około 200-400 zł w zależności od lokalizacji. Im większa liczba detali, zróżnicowane wymiary, tym cena tatuażu będzie wzrastać.

Cena tatuażu na całą rękę

Duże tatuaże na całą kończynę, typu tatuaż rękaw mogą generować koszty w zakresie 2500-4000 zł. Taki koszt wykonania tatuażu wynika z faktu, że pracę trzeba zazwyczaj podzielić na kilka sesji. Cena pojedynczej sesji to koszt ok.500-1500 zł w zależności od wielkości wzoru tatuowanego na danym spotkaniu. Koszt dużego tatuażu z wykorzystaniem różnych kolorów lub tatuażu cieniowanego będzie jeszcze wyższy. Rękaw kolorowy może wiązać się z ceną powyżej 5000 zł.

Jeśli zastanawiasz się nad tatuażem, pamiętaj o inwestycji w specjalny krem do jego pielęgnacji – dbanie o  tatuaż nigdy nie było tak ważne!


Udostępnij