Udostępnij

Ile czasu smarować nowy tatuaż?

Wiele osób po wykonaniu tatuażu zastanawia się, jak powinna wyglądać jego pielęgnacja. W rzeczywistości już po wyjściu ze studio należy zacząć troszczyć się o tatuaż, by wspierać proces gojenia. Na rynku dostępne są zróżnicowane produkty, służące do wspomagania regeneracji i przedłużające efektowny wygląd zarówno świeżego tatuażu, jak i znacznie starszego. Zastanówmy się zatem, jak długo od wykonania tatuażu należy go pielęgnować i w jaki sposób.

Dbać o tatuaż warto przez całe życie

To prawda, że tuż po wykonaniu tatuażu wymaga on najwięcej uwagi. To kluczowy moment, od którego zależy, jak w przyszłości tattoo będzie się prezentować. Jednakże nie jest to kwestia 2, 3 dni czy nawet tygodni – pielęgnacja tatuażu powinna trwać przez całe życie, ponieważ tylko wtedy zachowa odpowiedni, wyrazisty kolor i kontury. Na rynku znajdziesz szeroką gamę produktów (maści, maseł i kremów) przeznaczonych do smarowania tatuaży – niektóre są bardziej odpowiednie na pierwsze tygodnie, inne podtrzymują efekt przez dłuższy czas.

Ile czasu smarować świeży tatuaż?

Zacznijmy od tego, jak świeży tatuaż należy pielęgnować w ciągu pierwszych dni i tygodni. Proces gojenia po zabiegu trwa często dłuższy okres – około miesiąca.

Po samym tatuowaniu na świeżą ranę nakłada się opatrunek, czyli zasłania się go folią. Po upływie 2-3 godzin należy folię delikatnie zdjąć. Wtedy musimy przemyć tatuaż letnią wodą i mydłem antybakteryjnym, pamiętając o tym, by zrobić to możliwie delikatnie – skóra w tej chwili jest wyjątkowo podatna na infekcje, ból i uszkodzenia. Osuszamy tatuaż ręcznikiem papierowym i ponownie zasłaniamy go folią – w ten sposób należy postępować przez najlepiej dwa dni od wykonania tatuażu, powtarzając te czynności co 2-3 godziny. W tym czasie nie należy spożywać alkoholu.

Kiedy ostatni raz ściągniesz opatrunek z folią, zacznij korzystać z kremu lub maści. Należy to robić co 3-4 godziny w kolejnych tygodniach, aż do zakończeniu procesu gojenia. Zawsze przed nałożeniem kosmetyku należy przemyć tatuaż letnią wodą i delikatnym mydłem antybakteryjnym. Odradzamy klasyczne środki dezynfekcyjne – alkohol może dodatkowo wysuszać powierzchnię skóry, co nie jest wskazane.

Przypominamy o tym, że nie wolno zdrapywać strupków – będą odpadać same. Przez miesiąc nie należy chodzić na solarium, przebywać w saunie i, co ważne, stosować długich, gorących kąpieli. Nie powinno się wystawiać tatuażu na działanie promieni słonecznych. To istotne, by zadbać o wzór na początkowym etapie – dzięki temu gojenie rany będzie przebiegać szybciej.

Jak często smarować wygojony tatuaż?

Tak jak mówiliśmy, pielęgnacja tatuaży trwa przez całe życie, a nie tylko przez pierwszy tydzień. W przypadku wygojonych dzieł sztuki najlepszym rozwiązaniem jest smarowanie 2 razy dziennie, w tym zawsze po kąpieli lub prysznicu, kiedy skóra jest najbardziej wrażliwa. Warto zwrócić uwagę także na filtry ochronne. Pod wpływem ciepła i promieni słonecznych może dojść do wyblaknięcia nawet wygojonego tatuażu. Wynika to z faktu, że mikrocząsteczki tuszu pod wpływem ciepła zaczynają się przemieszczać, przez co mogą powstać wyblakłe miejsca lub rozmyte kontury. Przez okres lata najlepiej jest wybrać środek z filtrem UV, który zabezpieczy tattoo.

Smarowanie nowego i starego tatuażu

Co robić, kiedy czas pierwszej pielęgnacji przeminął, a skóra wygląda już całkiem zdrowo? W przypadku nowych tattoo istotne są składniki pomagające skórze w regeneracji, bo tatuaż jest świeżą, otwartą raną. Po wygojeniu duże znaczenie mają także substancje, które z kolei będą działać nawilżająco i natłuszczająco, dzięki czemu zapobiegną rozmyciu wzoru. Kosmetyki marki Neba zapewniają wszystkie te składniki, dzięki czemu zarówno krem, jak i masło sprawdzą się od pierwszego dnia z tatuażem i pomogą mu w przyszłości zatrzymać świeży wygląd.

Czym smarować tatuaż? Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu firmy Neba

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości produktów do pielęgnacji tatuażu, sprawdź nasze kosmetyki! Proponujemy krem, masło i delikatne mydło, wykorzystujące autorskie formuły. Podążamy za naturą, dlatego w składzie naszych środków znajdziesz naturalne oleje i masła, które pomogą Ci dbać o skórę i tatuaż każdego dnia. Właściwości przeciwzapalne, nawilżenie, natłuszczenie i bomba witaminowa – działanie naszych kosmetyków jest wielopoziomowe. Proponujemy Ci także wegański skład – uważamy, że czerpiąc z natury musimy także się o nią zatroszczyć, dlatego nie wykorzystujemy żadnych składników odzwierzęcych.

Jesteśmy polską marką i każdy nasz środek do tatuażu jest produkowany w Polsce. Nasze propozycje spełniają restrykcyjne normy i są bezpieczne dla zdrowia, o czym świadczą zdobyte atesty i certyfikaty. Krem i masło Neba doskonale zatroszczą się o stan Twojej skóry, jednocześnie nie brudząc ubrań i nie pozostawiając wrażenia lepkości. Co więcej, mają obłędny zapach – magnoliowy lub trawy cytrynowej. Zaufaj specjalistom i postaw na składniki, które sprawią, że Twój tatuaż pozostanie efektowny przez wiele lat!


Udostępnij